Vyrábíme eticky

Napadlo vás někdy, kdo vlastně vyrobil vaše oblečení? Jaké jsou životy lidí, kteří stojí za výrobou oblečení, které nosíte?

Od roku 2018 jsme rozšířili výrobu o jógové oblečení LOKAH, které vyrábíme z udržitelných materiálu jako je Econyl, organická bavlna a bambus, Tencel, Modal, organická vizkóza. Všechny látky, které jsou pro výrobu topů LOKAH kolekce použity jsou organicky obarveny, nepoužíváme žádné chemické látky.

Sanskrtský název kolekce LOKAH znamená "Vesmír" a toto slovo je také součástí mantry Lokah Samastah Sukhino Bhavantu, kterou můžete najít na většině našich topů. V překladu tato mantra znamená "Nechť jsou všechny bytosti šťastné a svobodné a my jim k tomu svými činy, myšlenkami a slovy dopomožme". Význam této mantry, tak plně vystihuje naši vizi a kroky, které při výrobě následujeme. 

 

I made your cloth_1

Pro nás „eticky vyrobeno“ znamená, že se za výrobou neskrývá žádné vykořisťování, ubližování nebo poškozování při výrobě a to, jak žádné vykořisťování na lidech, ubližování zvířatům nebo působením škod přírodě. Celá naše kolekce oblečení LOKAH je vyrobena na Bali v Indonésii v malé rodinné manufaktuře. Tahle rodinná manufaktura dává práci i těm lidem, kteří nemají vzdělání v oboru a pěkně od začátku je zaučí a naučí tvořit a šít. Velice oceňujeme schopnost a vynalézavost celého týmu přetvořit naše náčrty do něčeho tak krásného a nositelného. Známe všechny zaměstnance křestním jménem a denně s nimi pracujeme na zrealizování našich nových nápadů. 

Máme také dobrý pocit z toho, že každá lidská ruka, která vytvořila naše oděvy má zajištěnou dostatečnou zdravotní péči, mzdu a bezpečné pracovní podmínky. 

Bambus látka

Máme přísnou politiku v oblasti životního prostředí, abychom omezili náš dopad jak na Bali, tak na planetu Zemi. Zakázali jsme používání plastu na jedno použití a pro balení našich produktů používáme přírodní materiály nebo udržitelný materiál jako je Spundbond pro výrobu pytlíku na balení našich oděvů.

Topy, sportovní podprsenky, trička a tílka barvíme organicky bez použití chemikálií. Všechna přírodní barviva pocházejí z Indonésie na Bali. Používáme pouze rostliny, které rostou dobře v tomto tropickém klimatu, jako je např. Mango, Indigo a Secang Wood. Více o organickém barvení látek se dovíte v našem článku …….

Veškeré balení a přeprava se provádí z mého rodného města Frýdek-Místek, kde mám malý tým přátel, který zajistí, že všechny objednávky jsou včas vyřízeny a že veškeré balení je kompletně bez plastů.

Není lepší pocit, že vaše oblečení je udržitelné. Můžete tak cítit matku přírodu s každým pohybem a s útěchou vzít na vědomí, že děláte pozitivní rozhodnutí pro naši planetu.

Organicky obarveno

Na fotografii výše nosím Crop top obarvený listy Singapurské třešně a legíny vyrobené z materiálu Econyl, který byl vyroben ze starých rybářských sítí a oceánského plastového odpadu.

Děkujeme, že vnímáte rozdíl a vybíráte si eko-uvědomělé a eticky vyrobené produkty.

Shanti Shanti Shanti 

Bohdana 

xxx MalaBo Soul

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz