Péče o šperky

 

Několik praktických tipů

  • Vyhnout se kontaktu s vodou, saponáty a chemikáliemi.
  • Odkládat Malabo šperky při fyzické námaze.
  • Není vhodné půjčovat nebo darovat svoje již nošené náramky a náhrdelníky.

 

Jak uchovávat šperky

Uchovávejte vaše Malabo šperky na suchém místě, pomáhá to prodloužit jejich fyzickou krásu. Nejlépe uchovávejte v přiloženém pytlíčku nebo v čisté textilii. Rudraksha korálky jsou přírodní semínka a delší skladování, zejména ve vlhkém, tmavém místě je může nepříznivě ovlivnit. Čím více budete vaše šperky nosit, tím větší dávku energie obdržíte. 

Vzhledem k tomu, že naše šperky mají nejen krásné fyzikální vlastnosti, ale také spirituální, doporučujeme s nimi zacházet jako s posvátnými předměty. Někteří z vás máte možná doma oltář nebo posvátné místo, kde máte požehnané předměty, jako jsou sošky nebo obrazy. Každý kousek na oltáři rezonuje svou duchovní sílu a svým šperkem můžete toto místo ozdobit. Společně budou vyzařovat kolektivní posvátnou moc a přidají jim větší léčivou energii. 

Během noci, když spíme, je naše duše vzhůru a je velmi vnímavá, a proto doporučujeme spát v blízkosti šperků. Ten nejlepší čas pro přijímání božské energie je, když vaše tělo spí. 

 

Jak zachovat vaše šperky co nejdéle jako nové 

Většina z vás bude natolik spojená se svými šperky, že je nebudete chtít nikdy sundat. I přesto doporučujeme vyhnout se kontaktu s vodou. Sundávejte šperky před koupáním, sprchováním, mytím nádobí a podobnými činnostmi, při kterých dochází ke styku s vodou a mýdlem nebo čisticím prostředkem, aby nedošlo k poškození semínek, korálků a navlékacího materiálu.

Odkládejte své šperky při sportování nebo fyzické námaze, zabráníte tím jejich poškození.

Vyvarujte se kontaktu s chemickými prostředky. Působením některých laků na vlasy, parfémů, krémů, mořské vody, chlóru a jiných chemikálií může dojít k poškození povrchové úpravy šperků.

Navlékacímu materiálu nedělá častý kontakt s vodou dobře. Může popraskat nebo se rychleji povolit. Stříbro může zoxidovat a pozlacení se může rychleji opotřebovat. Odstín barvy nití rychleji zeslábne a střapec se může rychleji opotřebovat a roztřepit.

Šperky z minerálů by se neměli namáčet, stříkat na ně parfém či jiné chemikálie či vystavit přímému slunci dlouhodobě, jinak minerály můžou změnit barvu či zmatnit. Toto je nenávratné. 

Ve špercích se nekoupeme, nespíme, nesportujeme, neuklízíme. Šperky s drahými kameny mohou zažít termální šok, který může být způsoben i opalováním se na přímém slunci a následným skokem do studené vody nebo manipulací s potravinami v troubě a poté v mrazáku. Pozor rovněž na odkládání šperků na okenní parapet, mnohdy je tam vysoká teplota a často také dochází k zesvětlení některých kamenů (např. ametystu, růženínu, korálu...) či ke ztrátě lesku.

 

Rudraksha

Při častém kontaktu s vodou se semínka Rudrakshi zavápňují a vznikají tak bílé usazeniny. Chcete-li chránit své Rudrakshové korálky, pravidelně na ně aplikujte sezamový, mandlový nebo kokosový olej. Na chvilku nechte olej vsáknout a pak jemně každé semínko otřete. Dodáte jim tak krásný a teplý lesk. Pokud váš šperk obsahuje stříbrné komponenty a minerální kameny, vyhněte se jim při aplikaci oleje. 

Jestli je to možné, doporučujeme nosit Malabo šperky přímo na kůži. Přímý kontakt korálků s kůží zvyšuje jejich duchovní energii, která zlepšuje a urychluje energetické spojení s vaší duší. Přirozeným vedlejším účinkem je barva Rudrakshových korálků, které běžným nošením tmavnou nejen díky přírodním olejům ve vaší kůži, ale také díky vašemu napojení na šperk, kdy jeho rezonanční vibrace narůstají a fyzicky korálek ovlivňují. Výsledná změna barvy je znamením vašeho hlubšího spojení. Ztmavnutím Rudraksha semínek je krásným znamením, které udává zesílení jejich vlastní síly a ochrany.

 

Buďte pečliví a uvědomělí

Existuje jen jeden způsob, jak mohou vaše šperky ztratit svou duchovní energii, a to když se dotknou země. Neumisťujte proto šperky na zem a zamezte možnosti spadnutí. I planeta Země má božskou energii, která působí jako magnet a v případě, že se váš šperk dotkne země, její magnetická síla velice ráda přijme pozitivní náboj vašeho šperku. 

Je v naprostém pořádku pokud vaše šperky položíte na koberec nebo rohož nebo yogamatku, ale problém nastává, když se šperky dotýkají kamenných podlah, dlaždic nebo dřevěných podlah. Je to jeden z hlavních důvodů proč při své  meditační praxi  používáme podložky na sezení nebo látky, šátky či deky.  Pokud se bude při vaší praxi nebo během meditace dotýkat vaše pokožka či vaše mala přímo země, bude Země z maly i z Vás vysávat kladný náboj. Vaše mala je požehnaným předmětem a proto by k ní mělo byt přistupováno s úctou. 

Lidské tělo obsahuje přibližně 72 tisíc energetických bodů, které se nazývají “nadis”. Některé z těchto nadis se formují do uskupení, která jsou známá jako čakry a meridiány, kanály kterými proudí spirituální energie. Energetické meridiány proudí od našich rukou, prstů na rukou, nohou a prstů na nohou k energetickému jádru těla. Jsou-li tyto části těla obmotány pozitivní energií obsaženou v minerálních kamenech a semínkách Rudrakshi, produkují velmi silný a povznášející účinek. A v tom spočívá skrytá síla náramků, prstenů, náramků na kotníky a náušnic. Kovové sloupky náušnic procházející konkrétními “nadis”, umístěnými v našich uších, předávají energetický výkon celé náušnice a ovlivňují specifický charakter těchto nadis. Nejčastější umístění náušnic je ve středu ušního lalůčku, což pozitivně ovlivňuje sociální postavení, smysl pro povinnost vůči ostatním, zejména pro rodinu. Naše Malabo náušnice obsahují semínka Rudrakshi a ty přinášejí silnou ochranu.

 

Stříbro

Stříbro je jeden z drahých kovů, který má uklidňující a pročisťující účinek. Fyzikální vlastnosti stříbra jsou ovlivnitelné životním prostředím, ve kterém se pohybujeme. I když je stříbro kvalitní kov, přesto oxiduje působením sirných par a sirovodíku ve znečištěném ovzduší. Někdy k oxidaci vede i příliš kyselé pH pokožky. Na druhé straně se ale dá jednoduše vyčistit prostředky na čištění stříbra nebo speciálním čistícím hadříkem. Pokud si nevíte s vyčistěním rady, doporučujeme obrátit se na nejbližší zlatnickou dílnu. Pravidelným čištěním udržíte jeho lesk. 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz