Náš příběh

 

Myšlenka založit MalaBo se objevila při studiích jógy v Indii. V kombinací s láskou k józe a touhou tvořit s respektem k přírodě a k naší planetě jsem v roce 2016 založila MalaBo Soul Jewelry a vyrobila v Indii první kolekci meditačních náhrdelníků Japa Mala.

Jak to vše začalo

Objevila jsem se s batohem na zádech ve dveřích indické dílny s prosíkem, jestli by mě naučili vyrábět meditační mály. Tehdy jsem si ještě myslela, že se v Indii meditační mály naučím vyrábět a budu je pak sama dělat v Čechách. OMYL. Vše jsem pochopila po 14 dnech strávených v dílně. Mé rozhodnutí se změnilo a výroba zůstala v zemi, kde vznikla jóga. Přesunutí výroby do Česka by ztratilo význam a kouzlo, které tyhle posvátné šperky přinášejí.  

MALABO Soul Jewelry jsou nejen módní doplňky, ale především duchovní klenoty. Jsou tvořeny s evropským smyslem pro krásu, trochou balijského půvabu a spirituální energií Indie.

Výroba šperků a zdobících komponentů

MalaBo šperky zdobí stříbrné a pozlacené stříbrné komponenty, které jsou vyráběny v malé rodinné firmě na Bali.

Součástí naší jógové kolekce šperků jsou nejen meditační náhrdelníky z Indie, ale také řetízky, náušnice, náramky ze stříbra a pozlaceného stříbra se spirituální tématikou inspirované jógovou filozofií.

Rožšíření výroby o oblečení na jógu

Od roku 2018 jsme rozšířili výrobu o jógové oblečení LOKAH, které vyrábíme z udržitelných materiálu jako je Econyl, organická bavlna a bambus, Tencel, Modal, organická vizkóza. Všechny látky, které jsou pro výrobu kolekce použity jsou organicky obarveny, nepoužíváme žádné chemické látky.

Specializujeme se na oblečení na jógu, topy, trička, sportovní podprsenky a legíny.

Sanskrtský název kolekce LOKAH znamená "Vesmír" a toto slovo je také součástí mantry Lokah Samastah Sukhino Bhavantu, kterou můžete najít na většině našich topů. V překladu tato mantra znamená "Nechť jsou všechny bytosti šťastné a svobodné a my jim k tomu svými činy, myšlenkami a slovy dopomožme". Význam této mantry, tak plně vystihuje naši vizi a kroky, které při výrobě následujeme.

 


 

 NÁŠ TÝM

 

Untitled design-4BOHDANA je zakladatelkou a kreativní silou MalaBo Soul Jewelry. Vdechla značce MalaBo duši a spojila evropský smysl pro krásu s balijským půvabem a spirituální energií Indie. Při studiích jógy v Indii potkala Shyama, který ji zasvětil do krás a energie minerálních kamenů. Dnes se společně s Shyamem podílí na výběru minerálních kamenů a návrhů designu MALABO šperků. Při svých cestách Indií, Indonésií a Asií nakupuje a vybírá minerální kameny a perly pro MalaBo. Na Bali pomáhá s designem komponentů vyrobených ze stříbra a pozlaceného stříbra. A věnuje se výrobě udržitelného oblečení na jógu. 

 

Untitled design-15ARUN se narodil v indické Agře. Po svém otci převzal rodinný obchod a malou manufakturu na výrobu mal a náramků. Má více než 35 letou praxi s jejich výrobou. Je jediný z teamu MALABO, kdo vyrábí knots (uzlíky) mezi korálky. Utahování uzlíku je nejdůležitějším krokem při výrobě maly. Při utahování uzlíků každé maly, opěvuje mantry a tím aktivuje Malabo šperky.

 

Untitled design-5SHYAM pochází ze státu Uttarakhand v Indii. Nákupem minerálních kamenů a Rudrakši se věnuje přes 14 let. Zkušenosti s výrobou mal, znalost minerálních kamenů a umění rozpoznání Rudrakša semínek s nejvyšší vibrační kvalitou mu předal jeho Guru Arun. Shyam je členem MALABO teamu a pro MALABO nakupuje minerály té nejlepší kvality. Podílí se na designu a výrobě šperků v Indii. 

 

Untitled design-10KADEK narozen na Bali, je majitelem rodinného obchodu a dílen se stříbrem. Výrobě komponentů ze stříbra a pozlaceného stříbra se jeho rodina věnuje již 15 let. Preciznost je pro ně na prvním místě. Kadek a jeho rodinná firma jsou největšími dodavateli stříbra MalaBo Soul Jewelry. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz