Ambasadors

 

VERONIKA Ševčíková
lektorka jógy 

Ambasadors

Veronika, energická lektorka jógy ze Slovenska působící v Praze. Svou energií předává svým studentům v mnoha pražských studiích. Poprvé se s jógou setkala v Londýně, kde pod vedením svého prvního učitele Charlieho pronikla do základu Ashtanga jógy. Na začátku ji fascinovala zejména vnejší krása, pružnost a zároveň zdraví a síla lidského těla, kterou bylo možno praktikováním jógy dosáhnout. Následně pravidelnou praxí začala poznávat a chápat hlubší aspekty jógy. Čím déle ji praktikuje, tím více ji překvapuje, jakým dokonalým system jóga je. Jak dokáže lidem pomoct a to nejenom po stránce fyzické. Józe se věnuje již 12 let. Pod vedením svých učitelů, které na své cestě střetla neustále prohlubuje a zdokonaluje své vědomosti. Jejím současným učitelem a zároveň skvělým kamarádem je Jaro Pávek z Bratislavy, díky kterému proniká stale hlouběji do tajů Ashtanga jógy. 

Poslední rok se Veronika zamilovala do surfování a oceánu a spojila tuto vášeň s jógou. Učení jógy surfařů ať u ocenánu, nebo doma v pražském jógovém studio se stala její nejoblíbenější lektorskou aktivitou. Veroniku také můžete potkat na veřejných lekcích v Energy Studiích Václava Krejčíka, Balance clubu Brumlovka nebo nově ve studiu Yoga Shala Karlín. 

http://yogaabout.cz/

 


 
 

LUCIE Formanová
lektorka jógy

Lucka

Lucka se s jógou poprvé setkala v dětství, když ji děda učil stát na hlavě. Později zjistila, že jóga je výborným doplňkem k jiným aktivitám, které miluje, jako lezení a slackline. Vždycky tušila, že je v tom něco více a začala navštěvovat vedené lekce jógy. Zlom nastal po setkání s její učitelkou Lenkou Knag (Śivā Devī) a jógou v tradici Jivamukti. Toto pojetí ji zapadlo do jejího tušení, že jde o víc než o cvičení a tak se zrodila láska na celý život. V pojetí Jivamukti je jóga netradičně tradiční. Kromě fyzického cvičení asán se v jejích lekcích setkáte také s chantováním manter, meditací a povídáním o józe a s pranajámou. Lucka sama říká: "Jóga je celistvost a tak se prolíná všemi aspekty života a nekončí srolováním podložky. Je tady pořád, kdykoliv a pro každého. Vše už tu je.Teď."

 

Lucka předává učení jógy na svých pravidelných lekcích dynamické vinyásy nebo poklidnější Hatha jógy a kurzech v Ostravě a okolí. Mimo to vyučuje na školeních, seminářích, workshopech a festivalech v Brně, Praze a Ostravě.

http://www.athayoga.eu/

 

 
 
 

DOROTA Kravčáková
tvář MalaBo, freelance model

Ambasadors-3

S Dori jsme se potkali na „Ostrově Bohů“ na Bali. Během prvního okamžiku setkání s Dori, si řeknete „wow krásná holka“, ale postupem času zjistíte, že její vnitřní krása přesahuje mnohonásobně tu vnější. Díky tomu jaká je, splynula s duší MalaBo a proto se s ní setkáváte na většině našich prezentačních fotografií. 

Dori pochází ze Slovenska z krásného města Bánská Štiavnica a již nějakou dobu střídavě žije mezi Bali a Švýcarskem. Její první návštěva Bali byla v roce 2015 a tehdy pochopila, že jejímu dosavadnímu životu v Praze něco chybí. Zamilovala se zde nejen do balijské krajiny, ale i do muže. Díky několika krásným událostem a jednomu člověku tráví velkou část roku na Bali, kde je šťastná, zamilovaná a milovaná. Našla zde sama sebe, ale také dokonalou kombinaci aktivit jako je jóga a surfing. Dori józe a surfingu úplně podlehla a každá vlna, kterou sjede ji nabije pozitivní energií na celý den. Věří, že rovnováha v životě člověka je nepostradatelná a musíme „krmit“ nejen tělo ale i duši a srdce. Díky její velké vášni k minerálním kamenům cítí, kdy její duše strádá a naopak, kdy kvete radostí. Ráda čerpá energii z přírody a sleduje její moc a sílu, tato krásná hra ji baví, naplňuje a pomáhá jí v žití jejího snu.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.